Odzyskiwanie danych z dysku

Odzyskamy twoje dane w kazdym przypadku ich utraty na twoim dysku twardym

16 lat doświadczenia w branży odzyskiwania danych z dysku daje nam czołową pozycje liderów tej branży. Tworzenie własnych rozwiązań sprzętowych, oprogramowania pomaga nam rozwiązywać przypadki z jakimi inne firmy sobie nie radzą. Certyfikaty bezpieczeństwa danych oraz specjalnie skonstruowane protokoły zabezpieczeń i poufności dają gwarancje pewnej i solidnej współpracy.

Uzywamy najnowoczesniejszych technologi

Komora Laminarna pomieszczenie CLASS100
Urządzenia analizy danych systemów operacyjnych
Narzędzia do wymiany głowic i silników
16 -letnie doświadczenie w branży odzysku danych

Ponizej typowe uszkodzenia dyskow twardych

Uszkodzenia logiczne

dotyczy wszyskiego oprocz szyfrowania
od 300
  • skasowanie
  • sformatowanie
  • działanie wirusa
Najczęstsze

Uszkodzenia elektroniki

nie dotyczy strefy serwisowej
od 500
  • uszkodzony ROM
  • uszkodzony firmware
  • uszkodzony mostek USB

Uszkodzenia mechaniczne

nie dotyczy szyfrowanych dyskow
od 1200
  • uszkodzenie SA
  • uszkodzenie głowic
  • uszkodzenie silnika

z przyjemnością prezentujemy

Nasza skuteczność

1 %
logika
1 %
elektronika
1 %
Mechanika

Dyski twarde jak wszystkie nośniki ulegają uszkodzeniom. Do najczęstszych uszkodzeń dochodzi w skutek błędu użytkownika są to przypadki skasowania danych, sformatowania bądź przypadkowego zarażenia komputera wirusem. Odzyskiwanie danych po skasowaniu jest procesem dającym prawie pewność odzyskania jeśli działania zmierzające do odzyskiwania danych po skasowaniu zostaną natychmiast podjęte. Niestety jednak brak świadomości szybkiej potrzeby tych działań doprowadza do tego, ze niewiele daje się odzyskać gdyż zostają w międzyczasie nadpisane innymi danymi. Odzyskiwanie danych po formacie dysku jest prostsze o ile na sformatowanym dysku nie zostanie nagrana żadna informacja. Po wgraniu jakichkolwiek danych proces przywrócenia dostępu do poprzednich danych zostaje mocno utrudniony. Sytuacja z odzyskiem danych po reinstalacji systemu jest najtrudniejsza. O ile dane krytyczne dla użytkownika nie znajdują się na innej partycji, którą Windows nie nadpisał w trakcie reinstalacji to w zasadzie proces odzyskiwania danych nie daje szans na przywrócenie do nich dostępu.

Odzyskiwanie danych z dysku SSD jest od jakiegoś czasu najcięższym wyzwaniem z gatunku odzyskiwania danych z dysków twardych. Do uszkodzenia dysku dochodzi przy jakiejkolwiek różnicy potencjałów. Może być to zasilacz lub zwarcie na płycie głównej komputera. Jednak do najczęstszych przypadków utraty danych dochodzi przez awarie oprogramowania mikro-kontrolera.

Odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego to nic innego jak odzysk danych z dysku. Jedyna różnica polega na tym, ze dysk zewnętrzny podłączany jest za pomocą złącza USB. Dyski zewnętrzne zbudowane są jak normalne dyski gdzie pomiędzy wyjściem SATA dysku a komputerem jest włączony jako dodatkowy element elektroniczny mostek USB tłumaczący polecenia SATA na USB. Zdarza się często w małych dyskach przenośnych, ze taki mostek jest zintegrowany z elektronika dysku i wtedy podnosi to skale problemu związanego z dostępem do dysku i odzyskaniem danych.

Przewiń do góry