Odzyskiwanie danych z dysku
- Odzyskiwanie po formacie
- Odzyskiwanie po skasowaniu
- Odzyskiwanie po upadku
- Odzyskiwanie po zalaniu
- Odzyskiwanie po przepieciu
- Odzyskiwanie po wirusie
- Odzyskiwanie po reinstalacji
Odzyskamy twoje dane w kazdym przypadku ich utraty na twoim dysku twardym
16 lat doświadczenia w branży odzyskiwania danych z dysku daje nam czołową pozycje liderów tej branży. Tworzenie własnych rozwiązań sprzętowych, oprogramowania pomaga nam rozwiązywać przypadki z jakimi inne firmy sobie nie radzą. Certyfikaty bezpieczeństwa danych oraz specjalnie skonstruowane protokoły zabezpieczeń i poufności dają gwarancje pewnej i solidnej współpracy.
Uzywamy najnowoczesniejszych technologi
Ponizej typowe uszkodzenia dyskow twardych
TRYBY PRAC Z DYSKAMI
-
Analiza - tryb standardowa bezplatna
Dysk trafia do kolejki, gdzie czeka na analizę w przybliżeniu do 3 dni roboczych. Prace nad analiza w tym trybie prowadzone są w godzinach pracy firmy i wznawiane w kolejnym dniu roboczym. W sobotę, niedziele i święta w trybie tym nie są prowadzone żadne prace zmierzające do odzyskania danych z dysku.
-
Analiza - tryb przyspieszony 500 pln
Dysk zaraz po dostarczeniu trafia do Laboratorium gdzie jest analizowany. Czynność ta trwa to do momentu uzyskania uzyskania odpowiedzi na pytanie czy da się odzyskać dane. Oplata za tryb nie jest wliczana w cenę odzyskiwania danych. Prace nad analiza w tym trybie prowadzone są w godzinach pracy firmy. W sobotę, niedziele i święta w trybie tym nie są prowadzone żadne prace zmierzające do odzyskania danych z macierzy, jednakże pomijana jest kolejka oczekiwania na analizę.
-
Analiza - tryb ekspresowy 1000 pln
Macierz zaraz po dostarczeniu trafia do Laboratorium gdzie jest analizowana. Czynność ta trwa to do momentu uzyskania uzyskania odpowiedzi na pytanie czy da się odzyskać dane. Oplata za tryb nie jest wliczana w cenę odzyskiwania danych. Prace nad analiza w tym trybie prowadzone są nieprzerwanie przez 24h/7. W tym trybie pomijana jest kolejka oczekiwania na analizę.
Uszkodzenia logiczne
dotyczy wszyskiego oprocz szyfrowania-
skasowanie
-
sformatowanie
-
działanie wirusa
Uszkodzenia elektroniki
nie dotyczy strefy serwisowej-
uszkodzony ROM
-
uszkodzony firmware
-
uszkodzony mostek USB
Uszkodzenia mechaniczne
nie dotyczy szyfrowanych dyskow-
uszkodzenie SA
-
uszkodzenie głowic
-
uszkodzenie silnika
z przyjemnością prezentujemy
Nasza skuteczność
Dyski twarde jak wszystkie nośniki ulegają uszkodzeniom. Do najczęstszych uszkodzeń dochodzi w skutek błędu użytkownika są to przypadki skasowania danych, sformatowania bądź przypadkowego zarażenia komputera wirusem. Odzyskiwanie danych po skasowaniu jest procesem dającym prawie pewność odzyskania jeśli działania zmierzające do odzyskiwania danych po skasowaniu zostaną natychmiast podjęte. Niestety jednak brak świadomości szybkiej potrzeby tych działań doprowadza do tego, ze niewiele daje się odzyskać gdyż zostają w międzyczasie nadpisane innymi danymi. Odzyskiwanie danych po formacie dysku jest prostsze o ile na sformatowanym dysku nie zostanie nagrana żadna informacja. Po wgraniu jakichkolwiek danych proces przywrócenia dostępu do poprzednich danych zostaje mocno utrudniony. Sytuacja z odzyskiem danych po reinstalacji systemu jest najtrudniejsza. O ile dane krytyczne dla użytkownika nie znajdują się na innej partycji, którą Windows nie nadpisał w trakcie reinstalacji to w zasadzie proces odzyskiwania danych nie daje szans na przywrócenie do nich dostępu.
Odzyskiwanie danych z dysku SSD jest od jakiegoś czasu najcięższym wyzwaniem z gatunku odzyskiwania danych z dysków twardych. Do uszkodzenia dysku dochodzi przy jakiejkolwiek różnicy potencjałów. Może być to zasilacz lub zwarcie na płycie głównej komputera. Jednak do najczęstszych przypadków utraty danych dochodzi przez awarie oprogramowania mikro-kontrolera.
Odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego to nic innego jak odzysk danych z dysku. Jedyna różnica polega na tym, ze dysk zewnętrzny podłączany jest za pomocą złącza USB. Dyski zewnętrzne zbudowane są jak normalne dyski gdzie pomiędzy wyjściem SATA dysku a komputerem jest włączony jako dodatkowy element elektroniczny mostek USB tłumaczący polecenia SATA na USB. Zdarza się często w małych dyskach przenośnych, ze taki mostek jest zintegrowany z elektronika dysku i wtedy podnosi to skale problemu związanego z dostępem do dysku i odzyskaniem danych.